خدمات درمان فیزیوتراپی تخصصی راهین - فیزیوتراپی راهین
205
rtl,page-template-default,page,page-id-205,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

خدمات درمان فیزیوتراپی تخصصی راهین

الکتروتراپی درمان

الکتروتراپی

هدف استفاده از دستگاه های الکتروتراپی با جریانهای مختلف مانند تنس، فارادیک، اینترفرنشیال، گالوانیک و غیره کاهش درد، کاهش اسپاسم، بازآموزی و تقویت عضلات، ترمیم بافت های آسیب دیده در ضایعات عصبی عضلانی، زخم های فشاری، افراد دیابتی، بی اختیاری ادراری، انواع سکته و کاهش التهاب می باشد. در این روش با استفاده از مادون قرمز و پک های گرم و سرد جهت افزایش جریان خون، کاهش درد و اسپاسم و افزایش دامنه حرکتی استفاده می گردد.

شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی جزو روش های فیزیوتراپی غیر تهاجمی و محافظه کارانه موثر در درمان آسیب های اسکلتی عضلانی است که توسط FDA مورد تایید می باشد. این تکنولوژی امواج صوتی پر فشار را به بافت ساطع کرده که سبب افزایش متابولیسم، گردش خون و ترمیم بافت ها و سلول های آسیب دیده می شود. از این تکنیک غیر تهاجمی می توان در درمان بسیاری از آسیب های اسکلتی عضلانی مانند درد های خار پاشنه، درد آشیل، درد جلوی زانو، کشیدگی های عضلانی، استرس فرکچر و درد های استخوانی، آسیب تاندون های شانه، درد های عضلانی کمر و گردن و … استفاده نمود.

ادامه مطلب
شاک ویو درمان
درمان تکار

تکار تراپی 

تکارتراپی یک تکنیک نوین و پیشرفته ی درمانی در فیزیوتراپی است که به تازگی وارد دنیای فیزیوتراپی و بهبود آسیب شده است. بوسیله این دستگاه انقلابی در درمان غیرجراحی آسیب های استخوانی، مفصلی و بافت های نرم و برخی بیماری های دیگر بوجود آورده است. تکارتراپی روش درمانی غیرتهاجمی است که در کلینیک های سراسر جهان استفاده می شود و به طور تخصصی توسط فیزیوتراپ ها به کار میرود. انتقال انرژی در تکار تراپی از طریق ایجاد جریان الکترومغناطیس صورت می گیرد که اگر درست انجام پذیرد موجب بهبودی ضایعه در عمق بافت، تحریک جریان لنف و خون، ترمیم بافت عضلانی، تاندونها، لیگامانها، بافت های همبند و استخوان می شود.

مگنت 

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی یکی از روش های درمانی ایمن و کم عارضه مورد استفاده در فیزیوتراپی است که موجب تسکین درد و تسریع روند بهبودی بدن و ترمیم آسیب ها می شود. مگنت تراپی با استفاده از امواج مغناطیسی و تاثیر بر بافت های آسیب دیده مانند استخوان، عضلات، تاندون ها و اعصاب به فرایند بهبودی و کاهش دوره بهبودی کمک زیادی می کند. در طی درمان از انرژی مغناطیسی بر روی پوست یا در نزدیکی آن بمنظور بهبودی مشکلات ایجاد شده استفاده می شود. مگنت تراپی موجب بهبود عملکرد مفاصل و پیشگیری از انجام جراحی های غیر ضروری که می تواند عوارض جدی در پی داشته می شود. حوزه های مختلف الکترو مغناطیسی که در بدن انسان بطور طبیعی وجود دارد موجب می شوند که اثرات درمانی مگنت بخوبی بروز کند.

ادامه مطلب
مگنت درمان
لیزر درمان

لیزر تراپی 

درمان با لیزر پرتوان، یک روش جدید برای رهایی از بسیاری از عارضه های دردناک می باشد. لیزر درمانی، سلول ها را با وارد کردن انرژی نور لیزر به بافت، تحریک می کند و فرآیند بهبود یک زخم یا جراحت را تسریع می کند و همین اثر را بر روی درمان درد های عصبی، عضلانی و اسکلتی نیز دارد. تحریک زیستی توسط نور لیزر، منجر به رشد و ترمیم بافت می شود و این عمل باعث تسریع فرایند ترمیم زخم و همچنین کاهش چشمگیر درد، التهاب و شکل گیری بافت اسکار می شود.

ادامه مطلب

کامپرشن تراپی

کامپرشن‌تراپی یک سیستم درمانی پنوماتیک است که با فشار معین و برنامه‌ریزی شده باعث تحریک گردش خون و لنف در اندام‌ها شده که خود سبب کاهش تورم، درد و افزایش سوخت‌و‌ساز می‌شود. در‌واقع این فشرده‌سازی متناوب باعث فشار روی عروق خونی و لنفاوی شده که خود منجر به تخلیه و جریان سریع‌تر خون و لنف می‌شود. این افزایش تخلیه در اندام تحتانی افزایش گردش خون در کل بدن نیز را تحریک می‌کند.

کامپرشن درمان
اولتراسوند درمان

اولتراسوند

از التراسوند اغلب برای گرمادهی عمقی به ساختار بافت‌های نرم بدن استفاده می‌شود. گرمادهی عمقی به تاندون‌ها، عضلات یا رباط‌ها باعث افزایش گردش خون در آن‌ها می‌شود، که این امر به فرایند بهبود کمک می‌کند. همچنین افزایش دمای بافت با استفاده از امواج اولتراسوند به کاهش درد کمک می‌کند. می‌توان از گرمادهی عمقی برای افزایش «قابلیت کشش» عضلات و تاندون‌های سفت شده استفاده کرد. اولتراسوند، انرژی وارد بدن می‌کند. این انرژی باعث می‌شود که حباب‌های گاز تشکیل شده در بافت‌های بدن رشد کنند و به سرعت کوچک شده و از هم فرو بپاشند؛ به این فرایند کاویتاسیون گفته می‌شود.

ادامه مطلب

مکانوتراپی

یکی از مهمترین بخش های فیزیوتراپی است که شامل استفاده از تجهیزات مکانیکی و ورزشی جهت بهبود عملکرد و بازتوانی افراد و بازگشت به زندگی نرمال و حرفه ای می باشد. این تجهیزات شامل تخت فریم، نردبان انگشتی، شولدر ویل، فبس، دوچرخه ثابت، تردمیل، کشش گردن و کمر، پولی و غیره می باشد.

ادامه مطلب
مکانوتراپی درمان
ماساژ درمان

درمان های دستی و ماساژ درمانی 

یکی از موثرترین روشهای درمانی در فیزیوتراپی انجام تکنیک های درمان دستی می باشد. این روش شامل کشش عضلات و مفاصل، ماساژ عمقی و سطحی، ریلیز، حرکات ریتمیک مفاصل جهت کاهش درد و بهبود دامنه حرکتی، ریلکسیشن و کاهش خشکی مفصلی می باشد. فیزیوتراپیست با توجه به نوع مشکل تکنیکهای لازم را به کار می برد.

در کلینیک فیزیوتراپی راهین، همچنین از سوزن خشک و اکو پانچر جهت کاهش درد و گرفتگی های عضلانی و بهبود نقاط ماشه ای استفاده میگردد. از کینزیوتیپ جهت بهبود حس عمقی مفاصل و کمک به کاهش درد و التهاب، حفظ راستای مفاصل و بازآموزی عضلانی استفاده میگردد.

ادامه مطلب

درمان در منزل

جهت درمان افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفتن یا افرادی که قادر به حضور در کلینیک های فیزیوتراپی نمی باشند با استفاده از کادر مجرب و تجهیزات لازم انجام می گردد. با تماس شما، ما بلافاصله با توجه به نیاز شما اقدام به فرستادن درمانگر با تجهیزات لازم می نماییم.