فیزیوتراپی چیست و در چه مواردی تجویز می شود - فیزیوتراپی راهین
18001
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-18001,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

فیزیوتراپی چیست و در چه مواردی تجویز می شود

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی چیست و در چه مواردی تجویز می شود

فیزیوتراپی چیست؟

بدون شک بار ها و بار ها نام فیزیوتراپی را شنیده اید. فیزیوتراپی روندی درمانی که نه تنها منجر به پیشگیری و کاهش احتمال ابتدا به عارضه های گوناگون می شود، بلکه امروزه به عنوان یکی از موثر ترین روش ها برای بهبود و درمان عارضه های استخوانی و مفصلی نیز شناخته می شود.

همان طوری که می دانید که امروزه درد ها و ناراحتی های مفصلی یکی دیگر از شایع ترین و رایج ترین عارضه ها در میان افراد می باشد. عارضه هایی که به دلیل عدم محدودیت سنی قابل بروز در میان تمامی افراد با هر سن و سالی می باشد. ناراحتی هایی که می تواند ناشی از عوامل گوناگونی مانند حرکات سریع و لحظه ای، ورزش های نامناسب و غیر استاندارد، کهولت سن و غیره باشد. عارضه هایی که نه تنها منجر به بروز درد های بی شماری می شوند، بلکه به دلیل ایجاد محدودیت های حرکتی منجر به بروز ناراحتی های بی شماری نیز می شوند. از این رو امروزه افراد به دنبال راه حل هایی موثر و در عین حال آسان برای درمان و بهبود سریع این ناراحتی ها می باشند.

این در حالی است که امروزه فیزیوتراپی به عنوان یکی از راه کار های موثر در رفع عارضه های مفصلی و استخوانی می باشد که با استفاده از تجهیزات پیشرفته و استفاده از فیزیوتراپیست هایی مجرب و کاربلد منجر به بهبود و درمان این عارضه ها در مدت زمانی کوتاه می شود.

در واقع جالب است بدانید که منظور از فیزیوتراپی عملی درمانی می باشد که با تقویت و توانبخشی نواحی آسیب دیده نه تنها منجر به بهبود و حفظ عملکرد اندام های آسیب دیده می شود، بلکه عاملی موثر در درمان بیماری ها و ناراحتی های مزمن و طاقت فرسا نیز می باشد.

 

فیزیوتراپی برای درمان چه مشکلاتی به کار می رود؟

بدیهی است که امروزه فیزیوتراپی یکی دیگر از متعادل ترین و کم ریسک ترین شیوه ها و روش های درمانی می باشد. در واقع فیزیوتراپی روشی موثر است که علاوه بر بهبود و درمان ناراحتی ها و عارضه های گوناگون، از فواید بسیار زیادی نیز برخوردار می باشد. فوایدی که از جمله محبوب ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کنترل و کاهش ابتلا به بیماری دیابت
  • کنترل و پیشگیری از بروز بیماری های قلبی و عروقی
  • پیشگیری و یا درمان ناراحتی های ناشی از آسیب های احتمالی ورزشی
  • کمک به کودکان و افراد مبتلا به مشکلات حرکتی و کاهش احتمالات زمین خوردگی
  • کنترل و پیشگیری از بروز بیماری های ریوی
  • کنترل و درمان آرتروز
  • کاهش وزن و لاغری

در واقع لازم است بدانید که فیزیوتراپی شیوه ای درمانی و موثر می باشد که نه تنها از فواید بسیار زیادی برخوردار می باشد، بلکه به عنوان راه کاری اثر بخش به منظور پیشگیری و یا درمان عارضه های گوناگون نیز به کار می رود. راه کاری درمانی و مکمل که از تاثیر بسزایی در درمان مشکلاتی مانند رفع و بهبود چشمگیر ناتوانایی های حرکتی، پیشگیری و درمان مشکلات عضلانی، بهبود شرایط جسمانی و حرکتی پس از سکته های قلبی و مغزی، بهبود و افزایش توان حرکتی، کمک به حفظ تعادل، کاهش چشمگیر درد های ماهیچه ای و مفصلی، کاهش چشمگیر نیاز به انجام برخی جراحی ها، افزایش قدرت و توان جسمانی، بهبود ناراحتی های ناشی از شکستگی های استخوانی و همچنین درمان قطعی مشکلات ناشی از اعصاب برخوردار می باشد.

 

 

No Comments

Post A Comment