فیزیوتراپی در منزل - فیزیوتراپی راهین
18191
rtl,page-template-default,page,page-id-18191,bridge-core-3.0.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-29.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-18423

فیزیوتراپی در منزل

درمان در خانه شما

فیزیوتراپی در منزل یک نوع درمان شخصی است که توسط فیزیوتراپیست برای کسانی که توانایی حضور در کلینیک را ندارند ارائه می شود. این روش به عنوان یک گزینه مفید درمانی برای افرادی که به دلیل محدودیت‌های جسمی یا به دلیل شرایط بهداشتی خاص نمی‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.. تعداد جلساتی که هر فرد باید تحت درمان فیزیوتراپی قرار گیرد. با توجه به تشخیص فیزیوتراپیست معالج و شدت بیماری و شرایط هر فرد متفاوت است.

برای بیماری های وخیم یا برای بازیابی توان بیمار بعد از اعمال جراحی سنگین، نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای فیزیوتراپی هست. که با توجه به مشکلات رفت و آمدی در شهرهای بزرگی چون تهران، اصفهان و … زمان زیادی را باید برای گذراندن یک جلسه فیزیوتراپی صرف کرد. به همین دلیل امروزه برخی خدمات فیزیوتراپی در منزل برای متقاضیان انجام می شود. که ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه، فرد بیمار نیز از نظر رفت و آمد و سختی های احتمالی در مسیر دچار مشکل نمی شود.

فیزیوتراپی در منزل، به خصوص برای افرادی که دچار شکستگی، آسیب های نخاعی و یا ورزشی شده اند. ضمن اینکه روشی پیشگیرانه در آسیب های احتمالی در دوره نقاهت به شمار می رود، کمک بزرگی به درمان و بازتوانی بیمار نیز هست. فیزیوتراپی در منزل، همچنین برای سالمندان که ایستادن در صف های طولانی نوبت درمان در مطب ها برایشان سخت و طاقت فرساست پیشنهاد می شود.

انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل

توسط کادر متخصص فیزیوتراپی

راهین با تجهیزات درمانی کامل با امکان

ارائه فاکتور جهت استفاده از بیمه تکمیلی

هدف از فیزیوتراپی در منزل

  1. راحتی و ملایمت: بیماران در محیط خود احساس راحتی بیشتری می‌کنند و نیازی به حرکت به مراکز درمانی ندارند. این امر می‌تواند برای افرادی که دچار ناتوانی یا مشکلات حرکتی هستند، بسیار مهم باشد.
  2. افزایش تعامل فردی: در محیط منزل، بیماران می‌توانند بهتر با فیزیوتراپیست خود ارتباط برقرار کنند. این ارتباط نقش مهمی در موفقیت درمان و انگیزه بیماران دارد.
  3. تنظیم بهتر برنامه درمانی: با ارائه فیزیوتراپی در منزل، برنامه درمانی می‌تواند بهتر به نیازهای خاص بیماران تنظیم شود. فیزیوتراپیست می‌تواند به شکل دقیق‌تری به مشکلات و نیازهای فردی هر بیمار پاسخ دهد.
  4. کاهش هزینه‌ها و زمان: عدم نیاز به حضور در مراکز درمانی و کاهش هزینه‌های مرتبط با حمل و نقل می‌تواند برای بیماران و خانواده‌های آنها اقتصادی باشد.
  5. ارتقاء پیگیری درمانی: با انجام فیزیوتراپی در محیط منزل، احتمال ادامه و پیگیری منظم تر درمان توسط بیماران افزایش می‌یابد. این مسئله می‌تواند بهبود درمان و حاصلخیزی بالاتری را به دنبال داشته باشد.
  6. انگیزه بیشتر: برخوردهای مستقیم با محیط خانه و امکان انجام تمرینات در محل زندگی می‌تواند انگیزه بیماران را افزایش دهد و باعث شود تا بهترین نتیجه از درمان به دست آید.

استفاده از فیزیوتراپی در منزل نیازمند تجویز و راهنمایی متخصص فیزیوتراپیست است. برای اطمینان از ایمنی و موفقیت درمان، همواره مهم است که این نوع درمان تحت نظر یک حرفه‌ای مجرب انجام شود.  فیزیوتراپی راهین با داشتن فیزیوتراپ های مجرب و تجهیزات لازم برای فیزیوتراپی در منزل همواره در خدمت شماست. با تماس با ما می توانید مشاوره کاملی در مورد نحوی درمان، برگزاری جلسات و هزینه های خود مشاوره کامل دریافت کنید. 

فیزیوتراپی در منزل

انواع خدمات فیزیوتراپی در منزل

خدمات فیزیوتراپی در منزل می‌توانند به شکل گسترده‌ای ارائه شوند تا به افرادی که به دلیل مشکلات جسمی یا حرکتی نمی‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند، کمک کنند. این خدمات برای مشکلات مختلف از جمله درمان دیسک کمر و گردن، آسیب های مفصلی، پوکی استخوان و صدمات نورولوژی (مانند ام اس، پارکینسون و …) بسیار مفید و کارآمد می باشد. در زیر تعدادی از خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپی راهین ارائه می شوند ذکر شده‌ است:

ارزیابی حرکتی:

بررسی و ارزیابی مهارت‌ها و حرکات افراد بر اساس نیازهای شخصی.

تشخیص مشکلات حرکتی و ارائه راه حل درمانی برای آنها.

تمرینات تقویتی:

طراحی و ارائه تمرینات مناسب با توجه به نیازهای فیزیکی هر فرد.

استفاده از تجهیزات و وسایل تمرین در منزل برای تقویت عضلات و بهبود دامنه حرکتی.

تمرینات اصلاحی:

ارائه تمرینات جهت بهبود ایستادگی، تعادل و کنترل حرکت.

تمریناتی که بهبود قدرت عضلات مربوط به مفاصل خاص را ارتقاء دهند.

اجرای تمرینات تقویتی به منظور افزایش قدرت عضلات و بهبود عملکرد قلبی.

ماساژ درمانی:

ارائه ماساژ درمانی برای کاهش درد و تسکین از مشکلات عضلانی.

استفاده از تکنیک‌های ماساژ متنوع بر اساس نیازهای هر شخص.

تمرینات تنفسی:

انجام تمرینات تنفسی جهت بهبود عملکرد ریه و کاهش مشکلات تنفسی.

ارائه تمرینات تنفسی مخصوص برای افزایش ظرفیت تنفسی.

آموزش به بیمار و خانواده:

آموزش به بیماران و خانواده‌های آن‌ها در مورد تمرینات، نحوه استفاده از وسایل، و بهبود روند درمان.

اطلاعاتی در مورد رژیم غذایی و سبک زندگی بهداشتی.

پیگیری و تنظیم درمان:

ارزیابی مداوم و تغییر درمان بر اساس پیشرفت فرد.

    • تنظیم تمرینات و درمان به‌طور دقیق بر اساس نیازهای جاری.

به عنوان یک نکته مهم، هر فرد نیازهای مختلفی دارد و برنامه فیزیوتراپی باید به صورت شخصی‌سازی شده و با توجه به شرایط فرد تدوین شود.

فیزیوتراپی در خانه

مزایای فیزیوتراپی در منزل

            فیزیوتراپی در منزل نسبت به سایر روندهای درمان با فیزیوتراپی مزایایی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱- هماهنگی برنامه درمان با برنامه زندگی

تنظیم برنامه در نظر گرفته شده از طرف کلینیک ها با برنامه شخصی زندگی افراد یکی از مشکلاتی است که در برخی موارد باعث ناتمام ماندن دوره درمان از طرف بیماران می شود. فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای افراد پرمشغله فراهم می کند تا برنامه درمان خود را با برنامه زندگی شخصی خود هماهنگ کنند. این موضوع باعث می شود نیازی به تعیین زمان جلسات درمانی از کلینیک برای بیمار نباشد.

 

۲- امکان بررسی دلیل بیماری توسط فیزیوتراپیست معالج

در بسیاری از موارد بیماری، چگونگی زندگی و نحوه استفاده از دستگاه های خانگی علت ابتلا به برخی ناراحتی های جسمانی است. انجام فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای فیزیوتراپیست فراهم می کند تا با بررسی نحوه استفاده شما از دستگاه های منزلتان ارزیابی بهتری داشته باشد. همچنین بررسی نحوه انجام فعالیت های فیزیکی شما در منزل (یا حتی نشستن و دراز کشیدن شما و نیز استاندارد بودن وسایل زندگیتان) به شما کمک کند تا در ادامه دچار مشکلات ناشی از استفاده نادرست از وسایل نشوید.

برای مثال ممکن است چینشی که برای مبلمان خانه در نظر گرفته اید، در زمان تماشای تلویزیون برای گردن شما زاویه نامناسبی ایجاد کند که در طولانی مدت باعث ناراحتی شما شود. فیزیوتراپی در منزل این امکان را فراهم می کند تا فیزیوتراپیست متخصص با بررسی آن، به شما در پیشگیری از ابتلا به ناراحتی های ناشی این امر کمک کند.

 

۳- آموزش درست حرکات در مکان تمرین

آموزش تمرین در حضور فیزیوتراپ، و با استفاده از وسایل تخصصی که همراه فیزیوتراپ است. همچنین تطبیق دقیق آن با حرکاتی که در منزل و با وسایل موجود در منزل انجام می شود دشوار است. یکی دیگر از مزایای فیزیوتراپی در منزل این است که آموزش نحوه صحیح انجام حرکات، با وسایلی انجام می شود که در دسترس شماست.  این موضوع در انجام صحیح حرکات و در نهایت تاثیرگذاری حداکثری در بدن شما، نقش مهمی دارد.

 

۴- آموزش حرکات به افراد در منزل توسط فیزیوتراپیست

ممکن است انجام برخی حرکات فیزیوتراپی به یک نفر همراه نیاز داشته باشد و شما پس از مراجعه به کلینیک مجبور باشید این آموزش را خودتان به افراد در منزل بدهید. آموزش این حرکات توسط بیماری که خود نیازمند همراهی در انجام آنهاست دشوار است.

با انتخاب فیزیوتراپی در منزل به عنوان شیوه درمانی و حضور فیزیوتراپیست معالج در منزل و در زمان برنامه ریزی شد. این آموزش توسط متخصص فیزیوتراپ به افراد منزل داده می شود تا در زمان انجام حرکات فیزیوتراپی به شما کمک دهند. همچنین با انجام درست و صحیح حرکات خواسته شده، حداکثر بهره را از انجامشان ببرید.

 

۵- استراحت بدن پس از جلسات درمانی

بعد از فیزیوتراپی و انجام حرکات آن، که بعضا برای برخی بیماری ها سخت و دشوار است. بدن نیاز به آرامش و استراحت دارد تا بتواند نیروی از دست رفته را بازیابد و روند هرچه سریعتر بهبود را در پیش گیرد. فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای شما فراهم می کند تا پس از هرجلسه درمان و انجام حرکات فیزیوتراپی، به بدن خود استراحت داده و زمان ریکاوری را به ماهیچه ها و عضلات خود بدهید. با این کار، بدن شما هرچه سریعتر به توان اولیه خود رسیده و نتیجه مطلوب را دریافت می کنید.

بدون نظر

ارسال دیدگاه

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.